У Кременчуці демонтують символіку комуністичного тоталітарного режиму

У Кременчуці демонтують символіку комуністичного тоталітарного режиму
       Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», враховуючи постанову комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків  у  місті  Кременчуці від 04.02.2016, 18 лютого міський голова Віталій Малецький підписав розпорядження «Про демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму в м. Кременчуці».
       Відповідно до цього розпорядження у Кременчуці будуть  демонтовані:
ліплення на будівлі Спорттовариства «Вагонобудівник» по вул. І.Приходька, 102 (поєднання серпа та молота на фасаді будівлі); на Будинку торгівлі по вул. Леніна, 16/9 (напис «УРСР»); на будівлі Відділення Полтавського регіонального представництва Південної залізниці по вул. Леніна, 33/1 (п’ятикутна зірка, на якій поєднання серпа та молота); на колонах при вході в парк ім. Котлова (поєднання серпа та молота).
Демонтажу також підлягають написи на будівлях, зокрема: на торці житлового будинку по вул. 60-річчя Жовтня, 18 (напис, зроблений облицювальною плиткою: «1917-1967», «50 лет Октября»; на будівлі старої прохідної ПАТ «Кредмаш» (напис «Пролетарии всех стран, соединяйтесь», поєднання серпа, молота та п’ятикутної зірки, прапор з написом «СССР» на фасаді будівлі); металева конструкція на будівлі Кременчуцького льотного коледжу по вул. Перемоги, 17/6 (поєднання серпа та молота на торці будівлі) та пам’ятники та пам’ятні знаки:  пам’ятник комсомольцям 20-30-х років; пам’ятник І.Ф. Котлову;  пам'ятний знак у Сквері імені Олега Бабаєва (зображення поєднання серпа та молота і напис «Сквер Октябрьский реконструирован в честь 60-летия Октябрьской социалистической революции»; поєднання серпа та молота на Стелі на честь 400-річчя Кременчука  на площі Незалежності.
       На виконання закону приберуть меморіальні та інформаційні дошки, встановлені на честь проголошення Радянської влади в Кременчуці  по вул. Леніна, 16/9; на відзначення виступу Калініна М.І.,  Луначарського А.В. перед кременчужанами на житловому будинку по   вул. Леніна, 11; дошку, присвячену Бутиріну О.А. на житловому будинку  по вул. Бутиріна, 58; інформаційні дошки «Збудована на честь 50-річчя встановлення Радянської влади» і зображенням серпа та молота на житловому будинку по  вул. Леніна, 14/23;  з написом «Збудовано на честь 50-річчя Великого Жовтня і встановлення Радянської влади на Україні» і зображенням серпа та молота на будівлі гуртожитку ПАТ «Кременчукм’ясо» по  вул. 60-річчя Жовтня, 45, а також плита з пам’ятним текстом «З нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні» на камені у парку «Ювілейний».
       Будуть  також замінені на пам’ятниках  плити з написами, що не відповідають вимогам чинного законодавства, згідно з переліком:
1.  Плита з написом «Памяти отважных моряков, павших в дни гражданской войны за власть Советов 1918-1919» на пам’ятнику матросам Дніпровської флотилії.
2.        Плита з написом «Слава героям Советской Армии, отстоявшим свободу и счастье нашего народа в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов» на пам’ятнику Воїну-визволителю у Сквері імені Олега Бабаєва.