У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів

У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів
З метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, в останню суботу листопада  в Україні встановлено День пам’яті жертв голодоморів. 25 листопада напередодні цього пам’ятного дня у Кременчуці на Воскресенському кладовищі біля   пам`ятного знаку «Жертвам голодомору» відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів. Участь у заході взяли  представники громадськості, організацій та підприємств, керівники міста на чолі із міським головою Віталієм Малецьким, депутати різних рівнів, молодь.
Панахиду за загиблими від голоду людей у різні роки відслужив настоятель Свято-Миколаївського Собору Отець Володимир.
Голодомор 1932 – 1933 років, голодомори 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні - одні з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями мовчали, адже в  Радянській Україні і загалом в радянській науці питання голоду знаходилось під офіційною і дуже суворою забороною. Сьогодні українці знають про геноцид свого народу, пам’ятають  про  ті трагічні події, поважають і  бережуть історію свого народу  та вшановують пам'ять своїх  земляків, загиблих у роки голодоморів.
У цей жалобний і пам’ятний день до всіх учасників заходу звернувся міський голова Віталій Малецький. Він згадав події в Україні 1932 – 1933 років, а також голодомори 1921 – 1922, 1946 – 1947 років, зазначивши, що на родючій українській землі голод було створено штучно. Він закликав городян  26 листопада, приєднатися до Всеукраїнської жалоби за померлими у часи голодоморів:  16 годині долучитися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а увечері, на підвіконнях своїх квартир поставити палаючі свічки, як символи нашої скорботи та пам'яті про мільйони загублених душ співвітчизників.
Про людську трагедію голодомору на Полтавщині  та  в Україні розповіли також  науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Вікторія Ширай та вчитель історії ліцею № 11 Людмила Дудка.
Хвилиною мовчання  присутні  вшанували пам'ять всіх загиблих у роки голодоморів людей. В пам’ять про всіх невинно убієнних голодом вони поклали квіти  до підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам голодомору», а також скуштували  хліб на спомин душ людей, що померли від голоду. «Нехай його смак не дасть нам забути, що хліб – це життя», - підкреслила  ведуча заходу Олена Діденко.
       

ФОТОГАЛЕРЕЯ