Депутати Кременчуцької міської ради затвердили Програму розвитку міського електротранспорту м. Кременчука на 2018 – 2022 роки

Депутати Кременчуцької міської ради затвердили Програму розвитку міського електротранспорту м. Кременчука на 2018 – 2022 роки
        На пленарному засіданні ХXVІІ сесії Кременчуцької міської ради затверджено «Програму розвитку міського електротранспорту м. Кременчука на 2018 – 2022 роки».
Цим рішенням визначено перспективи розвитку електротранспорту у нашому місті на середньострокову перспективу (5 років) із щорічним корегуванням показників.
Комунальне підприємство “Кременчуцьке тролейбусне управління” засноване у жовтні 1966 року. Ремонтно – експлуатаційна база розрахована на 100 машиномісць, в експлуатації знаходиться 53 одиниці пасажирських тролейбусів, 2 одиниці тролейбусів спеціального призначення, 7 тягових перетворюючих підстанцій загальною потужністю 18658 кВт, 129,4 км контактної мережі.
Рухомий склад  КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» складає 59  тролейбусів, з них 35 одиниць відпрацювало 15 років і більше, 5 – від 10 до 15 років,  5 – від 5 до 10 років, 14 – до 5-ти років. Строк експлуатації тролейбуса згідно з нормативними документами – 10 років. Після цього він підлягає повному капітальному ремонту або списанню. Як видно із приведених даних, середній строк експлуатації пасажирських тролейбусів станом на 01.01.2017 складав 17 років.  40 одиниць рухомого складу  відпрацювали нормативний термін експлуатації і потребують проведення капітально-відновлювальних ремонтів  або списання та придбання нового рухомого складу. До кінця 2022 року свій нормативний термін експлуатації відпрацює ще 18 одиниць.
Для відновлення парку тролейбусів, які відпрацювали встановлений термін експлуатації, необхідно 220 млн. грн. в цінах на 01.01.2017 року і щорічно оновлювати не менше 6 одиниць протягом 10 років.
На даний час державна цільова програма розвитку міського електротранспорту на період після 2017 року не розроблялась. Розуміючи критичність ситуації, яка склалася на ринку пасажирських перевезень міським електротранспортом, міська влада вимушена шукати шляхи вирішення проблеми. Найкращим вирішенням питання є оновлення рухомого складу у необхідній кількості протягом одного-двох років. Враховуючи суттєве навантаження на міських бюджет при оновленні рухомого складу, а також фактичну відсутність необхідних коштів у міському бюджеті, Кременчуцькою міською радою  було прийняте рішення про залучення інвестиційних коштів на реалізацію проекту «Оновлення міського електротранспорту у м. Кременчуці» від  Європейського банку реконструкції та розвитку у сумі 10 млн. євро, в тому числі 2 млн.євро грантових коштів.
Втілення програми в життя сприятиме:  оновленню рухомого складу шляхом придбання нових тролейбусів вітчизняного виробництва у кількості 50 одиниць, у тому числі 10 на автономному ході;  відновлення тролейбусної інфраструктури на правобережній частині міста;  забезпечення зростань загальної кількості рухомого складу, протяжності тролейбусних ліній та обсягів пасажирських перевезень;   покращення показників комфортності та безпеки пасажирських перевезень;  скорочення  обсягів споживання електроенергії; забезпечення доступності транспортних послуг для всіх верств населення;  врахування потреби інвалідів з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення під час перевезення.
       Планується, що фінансуватиметься програма за рахунок міського бюджету, інвестиційних коштів, а також власних коштів підприємства.