ІНФРАСТРУКТУРА МІСТА

Кременчук - місто-трудівник, яке не на словах, а на ділі прагне до європейських стандартів життя.

Кременчук - це промислове місто, одне з найбільших в Україні. Його називають промисловим серцем Полтавщини, так, як тут зосереджено 60 відсотків промислових підприємств області. Місто входить до числа донорів бюджету України, його частина становить близько семи відсотків. Структура промисловості охоплює майже всі базові галузі, це: нафтопереробна і нафтохімічна, машинобудування та оброблення металу, харчова, легка, будіндустрія.

На сьогоднішній день в місті функціонує більше 90 великих промислових підприємства, близько 50 будівельних організацій різних форм власності.

У Кременчуці багато уваги приділяється розвитку малого та середнього бізнесу. На сьогоднішній день в місті зареєстровано більше 16 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. Торгова мережа міста налічує 953 об’єкта продажу товарів та надання послуг. В місті працює 14 продовольчих і непродовольчих ринків, близько 340-ка закладів ресторанного господарства, більш трьохсот об’єктів сфери послуг.

Особливу увагу в місті приділяється соціальному захисту населення. Розвивається медицина. На сьогодні працює 28 лікувально - профілактичних установи різної форми власності. На жаль, матеріально - технічна база лікувальних закладів, в основному, застаріла, але ми активно працюємо над її оновленням, залучаючи як власні кошти, так і спонсорську допомогу. Наша мета - досягти європейських стандартів медичного обслуговування населення, і ми до неї прагнемо.

На належному рівні знаходиться й освіта. У 47 дитячих дошкільних установах виховуються більше 7,5 тисяч дітей, у 28 загальноосвітніх навчальних закладах вчаться близько 20,0 тисяч учнів. Підготовку фахівців робочих та інших професій в Кременчуці здійснюють 6 професійно-технічних навчальних заклади, 8 вищих навчальних закладів, де здобувають вищу та професійно-технічну освіту понад 16 тисяч учнів і студентів, з них понад 6,5 тисяч набувають робочу професію.

Найбільш яскравим представником вищої школи є Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. Про нього більш докладно вам сьогодні розкажуть представники університету, я лише хочу зауважити, що в університеті навчається близько 7 тисяч студентів, по 30 напрямам 21-ої галузі знань. За 30 спеціальностями студенти мають можливість отримати загальноосвітній рівень «спеціаліста», а по 25 -спеціальний - магістра.

У місті багато установ культури. А саме: міський палац культури, міський центр культури і дозвілля, централізовані бібліотечні системи для дітей та дорослих, 3 дитячі музичні школи, художня школа, Краєзнавчий музей, художні галереї, парки культури та відпочинку і багато іншого. Приділяється величезна увага розвитку аматорського мистецтва.

Кременчук - спортивне місто. Кременчужани мають можливість займатися різними видами спорту. Для цього працюють 10 комунальних закладів фізичної культури і спорту, а також різні секції, спортивні клуби. Кременчужани віддають перевагу 15-ти олімпійським видам спорту, таким як: бокс, дзюдо, футбол, легка атлетика, велоспорт, важка атлетика, греко-римська боротьба, баскетбол, волейбол, тхеквондо, пляжний волейбол, художня гімнастика, веслування на байдарках і каное, настільний теніс та інші.

У місті представлені всі види динамічно розвивається туризму, а саме: діловий туризм, який охоплює досить широке коло поїздок, зустрічей, конференцій, форумів і т.п.; оздоровчий туризм, який досить широкий і тісно пов’язаний з використанням рекреаційних ресурсів. Програми таких турів в нашому місті дуже різноманітні: це і відвідування історико-культурних пам’яток Кременчука та тематичних експозицій, це й участь у всіляких екскурсіях і туристичних маршрутах, участь у фестивалях та ярмарках. - Спортивний туризм приваблює широкі верстви населення до здорового способу життя. Для цього створені і відкриті велика кількість спортивних установ, а саме: стадіони, басейни, фітнес-клуби, тенісні корти, спортивні майданчики тощо. Кременчук - молодіжне місто. Третина жителів складають саме молоді люди віком від 14 до 35 років. Саме тому в місті існує близько 50 молодіжних громадських організацій, більше десятка дитячих громадських організацій.