Молодіжна політика

       У Кременчуці зареєстровано близько 50 молодіжних та більше 10 дитячих громадських організацій. Діють Кременчуцький міський Комітет молодіжних організацій та Молодіжний Парламент Кременчука, якому надано статус дорадчого органу міської ради.
     Кременчуцька міська рада підтримує Комплексну програму “Молодь Кременчука”, відповідно до якої проводяться різноманітні заходи, такі як Міжрегіональний молодіжний форум, Молодіжний кубок Полтавської області з пляжного футболу, фестиваль “Екстрім зон” “Святий Миколай дітям”, “Кинь палити”, “Зелена толока”, “Молодіжне місто”, семінари в ДЗОВ “Зоряний”, фестивалі сучасної молодіжної музики, турніри з футболу, поїздки в Київ та інші міста України для участі в різноманітних акціях для молоді.

  

       З 1998 року сплачуються стипендії міської ради 14 кращим студентам вищих на-вчальних закладів, організовуються громадські роботи для учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час. Кожного літа близько 200 юних кременчужан мають змогу пра-цювати на благо рідного міста та отримувати заробітну платню за свою роботу.
      Змістовне дозвілля молоді організовують заклади позашкільної освіти: клуб юних моряків “Гардемарин”, Будинок дитячої та юнацької творчості, Об'єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, станція юних техніків та інші. Оздоровитись влітку маленькі кременчужани можуть у пришкільних оздоровчих таборах, профільних таборах при позашкільних закладах та 5 заміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
      Кременчук може пишатися діяльністю єдиного на Полтавщині клубу юних моряків “Гардемарин”. Клуб має власну флотилію – 7 ялів та теплохід “Юність”. Кожного року там навчається понад 330 курсантів. Щоліта клуб проводить корабельно-шлюпкові походи за маршрутами Кременчук-Дніпропетровськ та Кременчук-Дніпродзержинськ.

 


      У Будинку дитячої та юнацької творчості працює більше 60 гуртків, які відвідує 1350 дітей різного віку. Починаючи з 2003 року, щорічно на його базі проводиться фестиваль мистецтв для дітей і підлітків “Кременчуцьке розмаїття”. Юні кременчужани демонструють свої таланти в різних жанрах мистецтва.
     Об'єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання – позашкільний заклад, який дає дітям та юнацтву додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь та навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації і організації змістовного дозвілля. 28 різнопрофільних клубів відвідують понад 4 000 дітей.
        Кременчуцька мережа закладів позашкільної освіти по роботі з дітьми за місцем проживання є однією з кращих в Україні.