Кременчук сьогодні

За своїм територіальним поділом місто має два райони: Автозаводський та Крюківський, які утворені у 1975 році. Більша частина Крюківського району розташована на правому березі Дніпра, а Автозаводський район – на лівому березі, єдиним сполученням між правим і лівим берегами є залізничний міст, збудований ще у 1949 році. Місто Кременчук має розвинену мережу автомобільного та залізничного транспорту та зв’язок з усіма регіонами України. Основними видами міського пасажирського транспорту є автобусний, тролейбусний та приватний автотранспорт. Довжина міських автобусних маршрутів – 136 км, тролейбусних – 54 км. Житловий фонд міста налічує 1218 житлових будинків, що перебувають у комунальній власності міста.

   

Економічна діяльність

Кременчук сьогодні – це великий індустріальний центр Полтавщини. На сьогодні у місті функціонує 86 потужних промислових підприємства, 58 будівельних організацій різних форм власності та близько 14 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. У місті представлені майже усі галузі промисловості: нафтопереробна, хімічна, машинобудівна, металургійна, металообробна, харчова, легка, будівельна, будіндустрія тощо.

Стабільна робота кременчуцьких підприємств приваблює інвесторів, обсяги іноземного капіталу, вкладеного в економіку Кременчука, постійно зростають. Інвестиції в місто надходять з 26 країн світу. За рейтингом регіонів, міст та районів України, який проводить недержавний аналітичний центр „Інститут Реформ” (м. Київ), Кременчук займає 8 місце з 494 територій України. Крім того, за економічними показниками місто займає почесне 15 місце серед 45 великих міст України.

У Кременчуці досить стрімко розвивається підприємництво. Сьогодні в місті працює близько 1000 магазинів, 470 об’єктів ресторанного господарства, 555 об’єктів сфери послуг та 15 ринків. Кременчук підтримує дружні і побратимські зв’язки з містами Біла Церква, Коломия (Україна), Борисів ( Білорусь), Новомосковськ (Росія), Бітола (Македонія), Бидгощ (Польща) та з іншими.

   

Кременчук – місто молодих

Тут проживає більше 76 тисяч молодих людей у віці від 14 до 35 років. В місті зареєстровано 49 молодіжних і 13 дитячих громадських організацій. Змістовне дозвілля молоді організовують заклади позашкільної освіти: клуб юних моряків “Гардемарин”, Будинок дитячої та юнацької творчості, Об`єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, станція юних техніків та інші. Оздоровитись влітку маленькі кременчужани мають змогу у пришкільних оздоровчих таборах, профільних таборах при позашкільних закладах та 5 заміських дитячих оздоровчих закладах. У місті діє досить розгалужена мережа закладів освіти, культури, спорту, охорони здоров’я . Для кременчужан працює 120 закладів освіти різного підпорядкування та різних форм власності, 90 з яких належать до комунальної власності. Працюють 11 вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації та форм власності. Кількість студентів складає понад 18 тис. чол. Найпотужнішим вищим навчальним закладом регіону є Кременчуцький державний політехнічний університет.

  

Значна увага у Кременчуці приділяється також розвитку фізичної культури і спорту. У місті діють 11 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 5 стадіонів, 2 плавальних басейни та 2 легкоатлетичні манежі. Загальна кількість дітей та молоді, які регулярно займаються фізичною культурою і спортом в позашкільних закладах всіх форм власності становить біля 8 тис. осіб.

  

Медична допомога жителям міста надається в 26 лікувально-профілактичних закладах, 11 з яких обласного підпорядкування. В закладах охорони здоров’я, працює 4,5 тис. чоловік, серед яких 8 Заслужених лікарів України, 121 лікар та 336 медичних сестер з вищою кваліфікаційною категорією.

Кременчук – місто високої культури і мистецтва
Міський палац культури, палаци культури ім. Котлова, АТ ”Нафтохімік”, ВАТ „Кредмаш”, міський центр культури і дозвілля, дві централізовані бібліотечні системи для дорослих і дітей, краєзнавчий музей, музей ім. А.С.Макаренка, 3 дитячі музичні школи, дитяча художня школа з двома філіями, Парк культури і відпочинку „Придніпровський”, дві міські художні галереї – це далеко не повний перелік культурно-освітніх закладів міста.

 

Кременчук багатий на таланти. В місті приділяється увага розвитку аматорського мистецтва, творчість кременчуцьких колективів художньої самодіяльності відома далеко за межами міста та держави.

 

Гордість Кременчука – його люди
Всіма своїми досягненнями і здобутками Кременчук зобов’язаний наполегливій праці та таланту своїх мешканців. У місті зросла велика плеяда видатних людей. Щоб відзначити кременчужан, які зробили значний внесок у розвиток міста, з 1967 року Кременчуцькою міською радою кращим з кращих присвоюється високе звання „Почесний громадянин Кременчука”. Серед почесних громадян - керівники міста та районів, підприємств, медики, спортсмени, педагоги, науковці, робітники, і навіть космонавт, що першим вийшов у відкритий космос льотчик-космонавт Олексій Леонов. В місті також жили і працювали 12 Героїв Радянського Союзу та 8 Героїв Соціалістичної Праці.