МЕХАНІЗМИ ТА ПРОЦЕДУРИ ВПЛИВУ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПОВНОВАЖЕНЬ МІСЬКОЇ РАДИ

Кременчуцька міська рада та її виконавчий комітет здійснюють свою діяльність та постійно діючий зв‘язок з громадськістю відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про громадські об‘єднання», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», інших чинних законодавчих актів нашої держави та нормативної бази органів місцевого самоврядування.

Крім того, для полегшення реалізації наданих повноважень та подальшого захисту права кременчужан на відстоювання своїх інтересів рішенням XVIII сесії Кременчуцької міської ради IV скликання від 09.12.2003 р. був затверджений Статут територіальної громади м. Кременчука. Кожен бажаючий має змогу ознайомитися з ним на офіційному сайті Кременчуцької міської ради.

Статут територіальної громади м. Кременчука підкреслює невід‘ємне право членів територіальної громади на безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування у формах, передбачених чинним законодавством та якими є: місцеві вибори, місцевий референдум, загальні збори за місцем проживання, громадські слухання, місцеві ініціативи, участь у робочих органах постійних комісій міської та районних рад та їхніх виконавчих органів, обрання складу виконавчих комітетів відповідних рад.

Крім того, чинним законодавством передбачене громадське обговорення питань фінансового планування, інвестиційної діяльності, проектів бюджету місцевого самоврядування та забезпечення доступу до здійснення контролю з боку громадськості; застосування новітніх технологій у здійсненні фінансового менеджменту та використання широкого спектру фінансових інструментів, притаманних ринковій економіці; раціонального розподілу фінансових повноважень між міською радою та радами адміністративно-територіальних одиниць міста.

Для поглибленого вивчення цих питань та більш ширшого залучення громадян до процесів вирішення нагальних проблем територіальної громади з урахуванням їхньої думки, при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради діє низка консультативно-дорадчих органів. Серед них: Координаційна рада при Кременчуцькому міськвиконкомі з питань діяльності громадських організацій ветеранів та інвалідів; Координаційна рада у справах сімей та дітей; Рада сприяння міжсекторному партнерству; Громадська комісія з житлових питань при виконкомі міської ради; Комісія з питань ціноутворення тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги для населення; Спеціальна робоча група з контролю за роботою суб‘єктів підприємницької діяльності, які займаються перевезенням пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування;  Координаційна рада з питань розвитку підприємництва; Комісія з питань дотримання законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; Архітектурно-містобудівна рада та рада по дизайну міського середовища та рекламі; Комісія з питань найменування об‘єктів міського підпорядкування, увічнення пам‘яті видатних діячів і подій, встановлення пам‘ятних знаків у місті Кременчуці; Координаційна рада з питань забезпечення ефективності виконання державних програм у галузі протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу; Міська комісія з контролю за станом спортивних споруд та інших спеціально відведених місць проведення спортивних та культурно-видовищних заходів та інші. До складу усіх цих дорадчо-консультативних органів входять представники політичних партій, громадських організацій, окремі громадські активісти та рядові громадяни, які мають бажання та можливості представляти свої інтереси та впливати на реалізацію повноважень Кременчуцької міської ради.

Члени територіальної громади міста, які з тих чи інших причин не мають змогу брати постійну участь в роботі вищеназваних органів, завжди можуть захистити власні інтереси або вплинути на реалізацію повноважень Кременчуцької міської ради через звернення зі своїми усними або письмовими пропозиціями до відповідних підрозділів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. З приводу роботи депутатського корпусу – до апарату міської ради (тел. 3-21-72); з приводу діяльності політичних, громадських та релігійних організацій – до сектору внутрішньої політики (тел. 3-71-52),  з приводу роботи засобів масової інформації – до прес-служби (тел. 3-51-08), з приводу повсякденних питань діяльності установ, організацій та інфраструктури територіальної громади – до відділу по роботі зі зверненнями громадян (тел. 2-03-93) або в терміновому порядку – до відділу оперативного контролю за станом в місті (тел. 15-63, 3-62-80). Також будь-який член Кременчуцької територіальної громади може безпосередньо поспілкуватися з керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Їхні контактні дані, а також графіки прийому розташовані для ознайомлення на офіційному сайті Кременчуцької міської ради в розділі «Структурні підрозділи виконкому». Крім того,  зателефонувавши за «телефоном довіри»  2-23-67 щоденно, крім вихідних днів, з 15.00 до 17.00 години кременчужани можуть викласти своє звернення до керівництва виконавчого комітету міської ради, на яке потім обов’язково отримають письмову відповідь в терміни, визначені чинним законодавством.